Adó 1% felajánlás

Fotógaléria

Nemzeti Vágta

Magyar Lovas Szövetség

Győr-Moson-Sopron Megyei Lovas Szövetség Némethy Tamás Díjugrató Bajnokság 2016.

2016.03.07.
Küldés e-mailbenNyomtatásKeresésVissza

Győr-Moson-Sopron Megyei Lovas Szövetség Némethy Tamás Díjugrató Bajnokság
2016.

A 2016. évi ló és lovas bajnokságok:

Lovasok:
            -Gy-M-S megyei Kezdő lovas bajnok
                        minősülés:a megyei bajnoki fordulókon teljesített 2 db R100 vagy R105
                        kezdő lovas stílusverseny
                        döntő: R105 kezdő lovas stílus vrsz. a bajnokság I-III. -ért öszevetés
            -Gy-M-S megyei Ifjúsági lovas bajnok
                        minősülés: a megyei bajnoki fordulókon teljesített 2 db R110 v R115 ifjúsági vrsz.
                        döntő: R115 ifjúsági vrsz. a bajnokság I-III.-ért összevetés
            -Gy-M-S megyei Amatőr lovas bajnok
                        minősülés: a megyei bajnoki fordulókon teljesített 2 db R110 v R115 nyitott vrsz.
                        döntő: R115 nyitott vrsz. a bajnokság I-III.-ért összevetés
            -Gy-M-S megyei Felnőtt lovas bajnok
                        minősülés: a megyei bajnoki fordulókon teljesített 2 db R120 vagy magasabb
                        nyitott vrsz.
                        döntő: két fordul - 1. R125 nyitott vrsz.
                                                  - 2. 130 cm (8 ugrás)
                        a bajnokság I-III. helyezésért a hibatlanok vagy azonos hibaponttal végzők között
                        összevetés
            -Gy-M-S megyei Csapat bajnokság
                        3-4 fős csapatok, 1 kezdő lovas és 1 felnőtt versenyző kötelező, a 3. és 4. tag
                        választható, aki lehet amatőr is.
                        A csapatot alkothatják legfeljebb 2 klub tagjai, ill. egy edző tanítványai
Lovak:
            -Gy-M-S megyei bajnokság 2016. Év kezdő lova
                        minősülés: a megyei bajnoki fordulókon  teljesített 1 db R100 nyitott vrsz.
                        döntő: R105 nyitott vrsz. I-III. helyért összevetés
            -Gy-M-S megyei bajnokság  Év lova a megyében
                        2016-ban szerzett MLSZ minősítő pont alapján

Részt vehetnek a bajnokságban:
            Lovasok: Gy-M-S megyében tagdíjat fizetett egyesületek tagjai
            Lovak: MLSZ-nél regisztrált lovak

Némethy Tamás díj 2016-ban az Év Edzőjének.

Bajnokság rendszere:

A lovasok bajnokságában a lovas minősül, lócsere lehetséges. Minden másban az MLSZ- DSZ,
FEI-DSZ az irányadó.

Minősülni a bajnokság döntőjére a megyei fordulók fent kiírt számaiban, ill. az országos versenyen teljesített 5 cm-rel magasabb vrsz.-ban lehet.
Az ifjúsági, amatőr és felnőtt bajnoki döntők alappályája 12 db akadályt, 1 db kettes,1 db hármas kombinációt és vizestálcát kell tartalmaznia.
A kezdő, ifjúsági, amatőr versenyszámokban az alappályát hibátlanul teljesítő lovas, aki jogosult a bajnokságért lovagolni, részt vesz az összevetésben.
A felnőtt döntő második pályája 8 db akadályon 130 cm magasságon kerül megrendezésre. A két pálya alapján hibapont egyenlőség esetén a bajnokság I-III. helyezésért összevetéstkell tartani.

Bagi Károly elnök
Horváth Gábor